E-Bültenimize kayıt olun.

Yemek Masası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Aileniz ve sevdiğiniz misafirleriniz ile birlikte samimi ve sıcak vakitler geçireceğiniz yemek masaları evinizin en değerli parçalarından birisidir. Evinize uygun bir yemek masası satın almak için ise ufak tefek ipuçlarına göz atmalısınız. Örneğin eviniz kare şeklinde ise yuvarlak yemek masası modelleri kullanmanız daha yararlı olacaktır.

yemek masası

Masaların malzemesini tercihinize ve zevklerinize göre cam ya da ahşap olarak kendiniz seçebilirsiniz. Fakat yuvarlak yemek masaları her tip mekan için son derece uyumludur. Eğer evinizde daha modern ve minimal bir tarz yaratmak istiyorsanız yuvarlak olarak tasarlanan ve metal görünüme sahip olan yemek masalarını tercih edebilirsiniz.

Yemek Masası Sandalyeleri Nasıl Seçilir?

Aynı zamanda yemek masalarınızın ait olduğu bölgenin çevresini şık tablolar ile süslerseniz mekanınıza daha sanatsal bir atmosfer katabilirsiniz. Klasik tarzda bir yemek masası seçmek istiyorsanız yine tercihinizi yuvarlak masalardan yana yapabilirsiniz. Mekanınız uzun ve dikdörtgen şeklindeyse elips şeklinde tasarlanan yemek masalarını kullanabilirsiniz. Beyaz bir elips yemek masası ile dikdörtgen şekile sahip salonlarınızı fazlasıyla kullanışlı hale getirebilirsiniz.

yemek odası

Sandalye seçimleriniz ise dekorasyon konusunda yapmış olduğunuz seçime bağlıdır. Yemek masası sandalyelerini kumaşlı olanlardan seçerseniz kolay bir şekilde temizliğini yapabilirsiniz. Kumaş yemek masası sandalyeleri ayrıca kiri tutmayan ve çabuk kirlenmeyen bir yapıya sahip olduğu için düzenli olarak temizlik yaparken harcadığınız vakti minimum seviyelere çekebilirsiniz.