E-Bültenimize kayıt olun.

Yatak Odasında Beyaz Hâkimiyeti!

Zarafete ve şıklığa düşkün olanların vazgeçilmez tercihi olan beyaz renk, şimdi mobilyalarda da ilk tercihlerden biri oluyor. Özellikle yatak odasında beyazın popüler tercih olduğunu görmeye başladık. Beyaz etkileyici, sade ve elit bir görünümün kazanılmasına olanak sağlayan bir renk seçimi, ama kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar da yok değil. Beyaz yatak odası takımı kullanmayı tercih ettiğinizde mümkün olduğunca titiz bir dekor gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Beyaz Yatak Odası

Yatak odası takımı seçerken beyaz rengin ağırlıkta olduğu bir takım tercih ediyorsanız odanızı sıradan görünümden kurtarmak için dekoratif unsurlarla hareketlilik kazandırmanız gerekir. Aksi takdirde oldukça sıradan ve hareketsiz bir görünüme sahip olacaktır. Yatak odası günün en önemli sürecinin, uyku evresinin geçtiği alan olduğu için sabah uyandığınızda sizi mutlu edecek bir tasarıma sahip yatak odası aynı zamanda güne mutlu başlangıç anlamına gelir.

Yatak Odası

 

Beyaz Yatak Odası için Dekorasyon Önerileri

Yatak odanızda beyaz rengin hakim olduğu modern bir görünüm elde etmek istiyorsanız mutlaka gri ve siyah tonlarını da oda içerisinde kullanmalısınız. Özellikle grinin tonları sıradan görüntüden kurtulmanızı sağlarken odanızı hareketlendirecektir. Minimalist bir düşünce yapısına sahipseniz odanızda bulunması gereken en önemli objelerden biri de tablodur. Grafik figürlü tablolar ya da geometrik şekillerden meydana gelmiş görseller yatak odası duvarlarınızın anında hareketlenmesini sağlayacaktır.

Yatak Odası Modelleri

Uyku alanlarınıza daha fazla önem vermeniz gerekiyor. Rahatınızı bozacak hiçbir şey yatak odanızda yer almamalı ve hareket alanınız geniş olmalıdır. İhtiyacınız olacak şeylere kısa sürede ulaşmak için yatağınızın sağ ve sol kısımlarında komindin kullanabilir, yatağın alt kısmına ise giyinirken rahat etmek için koltuk bulundurmayı tercih edebilirsiniz. İhtişamlı beyaz bir koltuk yatak odanıza sıra dışı bir çizgi kazandırabilir.