E-Bültenimize kayıt olun.

Yatak Odası için Yenilikçi Fikirler

Yatak odalarınızda sınırsız özgürlük içerisinde pek çok farklı noktada yenilikçi fikirler üretebilirsiniz. Fazla kullanılmayan ancak yatak odası dekorasyonu konusunda pratik çözümler sunabilen noktalardan yararlanarak odalarınızı daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Yapılan düzenlemeler alternatif dekorlar elde etmenizi ve kendinizi daha farklı hissetmenizi sağlayabilir.

Yatak ucu kısımlarınızı bazı durumlarda alan darlığından dolayı daha farklı dekoratif açıdan estetik bir hale dönüştürebilirsiniz. Evcil hayvan besliyorsanız ve yatağınızı onunla paylaşmak istemiyorsanız yatak ucu kısımlarını ayırarak bu bölümü kedi ya da köpek yatağı olarak kullanabilirsiniz.

yatak odası takımları

 

Makyaj Masası Nereye Yerleştirilir?

Sehpa kullanarak da çeşitli aksesuarları, battaniye, yastık ve kitaplarınızı yatak ucu kısımlarınıza koyabilirsiniz. Makyaj masanız ve aynanızı yatağınızın seviyesinde duracak olan bir konsol ya da masa mobilyası kullanarak bu bölgelere taşıyabilirsiniz. Böylelikle makyaj yaptığınız alan ile yatağınız arasında fazla mesafe kalmayacağı için alandan tasarruf etmiş olursunuz.

Yatak uçlarınız ile birleştirdiğiniz makyaj masanız sayesinde elde ettiğiniz alana ufak ve şık sehpa da ekleyerek ufak ve ayrı bir oturma alanı elde edebilirsiniz. Yer kaplayacak cinste sehpalar yerine işlevsel tasarım şekliyle üretilen ufak sehpaları tercih ederseniz alandan kazanmış olursunuz. Çift kişilik koltukları da giyinme bölgenize ya da kitap okuma bölgenize çevirebilirsiniz. Kitap okumayı ve şık giyinmeyi seven bir kişiyseniz bu bölge hayatınızı daha pratik hale getirebilecek işlevselliğe sahip olacaktır.