E-Bültenimize kayıt olun.

Yatak Odası Dekorasyonu

Mekanlarınızı yerleştirirken belirli bir dekorasyon fikri ile yola çıkarsanız işiniz daha da kolaylaşır. Yatak odalarınızın sahip olacağı genel tarzı belirlemeniz daha hızlı bir şekilde hareket edebilmeniz ve aklınızdaki mekanı yaratabilmeniz için önemlidir. Minimal, modern, Asya tarzı, klasik ve spor tarzda dekorasyon fikirlerinden kendi karakterinize en yakın olanını seçerek şık mekanlar elde edebilirsiniz.

Yatak odalarınızın en fazla yer kaplayan mobilyaları arasında olan yataklarınızın yerleştirilmesi ve seçimi de alandan tasarruf etmeniz için dikkat etmeniz gereken bir noktadır. Yataklarınızı genelde kapının karşı kısmına yerleştirir ve fazla ışık almayan bir noktaya konumlandırırsanız alandan tasarruf ederek daha keyifli uykular uyuyabileceğiniz bir yatak odasına sahip olmuş olursunuz.

yatak odaları

 

Yatak Odası Ne Renk Olmalı?

Renk seçimleriniz yatak odanızın atmosferini, ışığını ve ferahlığını doğrudan etkileyici özelliğe sahiptir. Açık renkli yatak odaları, mekanınızı daha ferah ve aydınlık gösterecek özelliklere sahiptir. Krem rengi ve beyazın tüm tonları yatak odaları için ideal renklerdir. Bu tür renkler dinlendirici özelliğe sahiptir.

Odanızın klasikleşmiş renklerden arınmasını ve size daha özel bir hale gelmesini istiyorsanız da daha alternatif renklere yönelebilirsiniz. Eğer ışık alan bir mekana sahipseniz koyu renkleri de seçebilirsiniz. Renk çeşitliliği tamamen sizin zevkinize ve mekanınızın özelliğe kalmış durumdadır. Aksesuarlarınız ve mobilyalarınızın modelleriyle birlikte renk seçimlerinizi destekleyerek bir bütün içerisinde gözüken şık yatak odalarının sahibi olabilirsiniz.