E-Bültenimize kayıt olun.

Sehpa Seçimi Nasıl Yapılır?

Salon mekanlarının vazgeçilmez parçası her zaman sehpa modelleri olmuştur. Evinizin sehpa yerleştireceğiniz yapısına göre cam, ahşap, yuvarlak ya da kare şeklinde sehpayı seçebilirsiniz. Sehpalar oturduğunuz mekanın tüm dikkatlerini üzerine çekebilen bir yapıya sahip olduğu için bu konuda titiz davranmalısınız. Ayrıca pek çok ayrı amaç için kullanılan sehpaların işlevselliğini de seçim sırasında unutmamalısınız.

sehba

Sehpalarınızı seçerken öncelikle koltuk takımlarınızın yüksekliğini belirlemelisiniz. Sehpalarınızın yüksekliği ile koltuk takımlarınızın yüksekliğinin eşit seviyelerde olması durumunda, sehpanın tüm işlevselliğinden sağlıklı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Örneğin koltuğunuzda otururken kahvenizi yudumlayabilir, favori kitabınızı sehpanızın üzerinden alarak okuyabilirsiniz.

Kaliteli Sehpa Nasıl Anlaşılır?

Sehpaların kalitesini belirleyen en temel unsur kullanılan malzemedir. Malzemeler arasında meşe, ceviz, kiraz ya da çınar gibi yumuşak ahşaplara göre daha az çizilen maddeler kullanılabilir. Kaplamalar ise kontraplaklardan veya parça şeklindeki ağaçlardan elde edilir. Masanızın kaplamasının kalitesini anlayabilmek için satın alırken masif mi yoksa kontraplak mı olduğunu mutlaka sorun.

sehba modelleri

Sehpanın sağlıklı bir şekilde dengede durmasını sağlayan en önemli parçası ise ayaklarıdır. Sehpa ayaklarının gövde kısmı ile sağlam şekilde bağlandığını ve yerleştirildiğini iyice kontrol edin. Sehpa ayaklarının sağlam olması ve iyi monte edilmesi sehpa modelleri arasından satın aldığınız ürünün uzun süreli kullanımı için önemlidir. İyi bir sehpa ipeği andıracak şekilde yumuşak dokunuşlara sahip olmalıdır. Seçiminizi metal gövde ya da ayaktan oluşan sehpalardan yana yapmak istiyorsanız da metallerin paslanmaz çelikten üretildiğinden emin olmalısınız.