E-Bültenimize kayıt olun.

Salon Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Salon dekorasyonunuzu tamamlayıcı en önemli unsur salon aksesuarları olarak karşımıza çıkıyor. Aksesuarlar fazlasıyla çeşitli olduğu için kullanım alanları ve amaçları da değişiklik gösterebiliyor. Duvar saatleri, vazolar, tablolar, yapay ve canlı çiçekler, duvar aplikleri, avize ve abajurlar gibi çeşitlere sahip olan aksesuarlar dekorasyonun en önemli tamamlayıcısı oluyor. 

Salon Aksesuarları

Aksesuar seçerken bu aksesuarları iki farklı gruba ayırmanız gerekiyor. İlk grupta olanlar gerekli olanlar ve ihtiyaç duyduğunuz aksesuarlar, ikinci grupta olanlar ise sadece dekoratif açıdan ele alınması gereken süs aksesuarlar oluyor. Gerekli salon aksesuarlarına en güzel örnekler arasında duvar saatleri ve abajurlar yer alırken, süs amaçlı kullanılanlara çiçekler, örtüler, biblolar yer alıyor.

Romantik Salon Aksesuarları

Romantik ve küçük Salonlar

Salonunuza bu açıdan yaklaşarak seçim yapmaya başladıysanız öncelikle genel olarak ne tür bir dekorasyon istediğinizi aklınızda belirlemelisiniz. Salon aksesuarları seçiminizi klasik, modern, sade ve romantik olarak istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Romantik bir salon elde etmek istiyorsanız dantel ve çiçek desenli aksesuarlardan faydalanabilirsiniz. Özellikle mobilyalarınızda örtü kullanıyorsanız bunları çiçekli ve keten kumaşlı olanlardan seçerseniz şık bir romantik dekorasyon yapmış olursunuz. Çiçekleri ve çerçeveleri kullanacağınız alanlar ise genelde modern dekorasyon elde etmek isteyeceğiniz alanlar olacaktır.

Renkli salon aksesuarları

Modern dekorasyonunuza uygun salon aksesuarlarınız arasında ise duvar saatleri ve biblolar yer alıyor. Bu tür aksesuarları seçerken de genelde sadeliğin ön planda tutulduğu tasarımlara yönelmelisiniz.  Klasik tarzda da aynı aksesuarların daha koyu renklerden ve biraz iddialı tasarımlarından yararlanabilirsiniz.