E-Bültenimize kayıt olun.

Retro Mutfak Dekorasyonu

Geçmiş dönemlere ait olan mobilyaların ve aksesuarların günümüzde tekrar popüler olmaya başlaması ile birlikte Retro dekorasyon da fazlasıyla tercih edilmeye başlanıyor.

Gri beyaz mutfak dekorasyonu

Eski dönemlerde kullanılan sarı, mavi, yeşil ve kırmızı gibi iddiaları renkler üzerine işlenen desenlere sahip eşyalar eskidiği zaman yenisi ile değiştirilmek yerine tamir edilirdi. Mutfak dolapları genelde ahşaptan üretilir ve canlı renklere boyanırdı. Eşyaların ve aksesuarların yalnızca uzun ömürlü olmasına dikkat edilirdi.

beyaz mutfak dolabı dekorasyonu

Günümüzde ise artık uzun ömürlü olmasından ziyade tamamen görsel açıdan dekorasyon ele alınarak mutfaklar bu şekilde dekore ediliyor. Bazı kişiler ise tamamen minimal tasarıma sahip mutfaklar tasarlamak istiyorlar. Alışılmış dekorasyon teknikleri dışına çıkmak isteyenler ise eski dönemlere ait Retro dekorasyon yöntemlerine yöneliyorlar.

Amerikan Tipi Retro Mutfak Dekorasyonu

Retro dekorasyona en güzel örneklerden birisi ise döşemeli ve desenli mutfak tasarımları oluyor. Döşemeler birbiriyle zıt renklerden oluştuğu için ilginç bir uyum ve marjinal bir hava yakalanıyor. Siyah ve beyazın birbiriyle olan zıt uyumunun kullanıldığı bu tür mutfaklar da kullanılan eşyalar ise yine canlı renklerden oluşuyor.

çekmeceli mutfak dolabı

Amerikan tipi Retro mutfak dekorasyonu ise genelde parlak ve neşeli bir atmosfer yaratmanızı sağlıyor. Mutfaklarda kullanılan tüm eşyalar canlı renklerden oluşurken, mutfak havluları da desenli ve canlı renklerden seçiliyor. Eğer mutfaklarınızın işlevselliğinden memnunsanız ancak alternatif bir tarz yaratmak istiyorsanız, nostaljik bir hava içerisinde Retro mutfak tasarımlarından sizler de faydalanabilirsiniz.