E-Bültenimize kayıt olun.

Mutfak Masası Deyip Geçmeyin!

Kadınlar için ev dekorasyonu söz konusu olduğunda en çok önem kazanan noktalardan biri mutfaktır. Çünkü zamanlarının büyük bir kısmı mutfakta geçer. Bu nedenle mutfakta geçen zaman dilimini daha keyifli hale getirmek için dekorasyona önem vermek gerekir. İçerisinde bulunmaktan keyif almadığınız bir alanda zaman geçirmek resmen eziyet olacaktır. Mutfakta geçirdiğiniz süreyi daha keyifli hale getirmek, birbirinden güzel yemeklerle marifetlerinizi ortaya koymak için mutfak dekorasyonuna gereken özeni göstermelisiniz.

Ahşap Ayaklı Masa

Mutfak dekorasyonunda ilk olarak önem verilen unsur mutfak dolapları olsa da, mutfak masasının önemi de büyüktür. Özellikle rahat etmek, aynı zamanda geniş çalışma alanlarına sahip olmak için mutfak masası seçiminde titiz olunması gerekiyor. Buna bir masa gözüyle değil, dekorasyonunuzu başlı başına değiştirebilecek bir unsur gözüyle bakmalısınız.

Beyaz Mutfak Masası

 

Mutfak Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak masası alırken sizin için kullanışlı ve dekorasyonunuz için uygun olduğuna dikkat etmelisiniz. Özellikle küçük bir mutfağa sahipseniz minimalist tasarıma sahip, sandalyelerinin bir kısmı mobil olarak kullanılabilen mutfak masası modellerini tercih etmeye çalışın. Sedir formunda mutfak masası dar mutfaklar için en iyi seçeneklerden biridir. Birkaç sandalyesi de mobil olarak kullanılan bu masa hem modern bir mutfağa hem de mutfakta daha geniş hareket alanlarına kavuşmanıza olanak sağlar.

Mutfak Masası

Mutfakta yerden tasarruf etmek için köşeyi değerlendirebilir, köşeli mutfak masaları içerisinden uygun bir seçim yapabilirsiniz. Geniş bir mutfağa sahipseniz yapmanız gereken mutfak masasını tam orta kısımda konumlandırmak olmalıdır. Modern tasarımlara sahip geniş sandalyeleri bulunan büyük bir masa tam anlamıyla mutfağınızı baştanbaşa değiştirebilir. Renk olarak beyaz seçimi mutfak için en çok yakışan seçenek olacaktır. Ankastre mutfak eşyaları ve beyaz mutfak dolapları içerisinde beyaz büyük mutfak masası bir an bile çıkmak istemeyeceğiniz bir mutfağa sahip olmanıza yardımcı olur. Yenilikçi tasarıma sahip mutfak dolapları her zaman önceliğini olsun.