E-Bültenimize kayıt olun.

Küçük Salonları Daha Büyük Göstermenin Yolları Nelerdir?

Küçük bir alan sahip salonunuz var ise bu odanın en önemli iki eşya grubuna daha fazla dikkat etmelisiniz. Yemek odası takımlarınız ve oturma takımlarınız salonlarınızda en fazla yer kaplayan eşyalar olduğu için öncelikle bu eşyalarınızı ölçülerinize uygun olarak seçip yerleştirmelisiniz.

Salon köşe takımları

  Yer döşemeleriniz ya da halınızın rengini açık tonlardan seçerseniz daha ferah salonlar elde edebilirsiniz. Sehpa gibi mobilyaları salonlarınızda işlevselliği için kullanıyorsanız cam kullanılan şeffaf mobilyalardan yararlanabilirsiniz. Aksesuarların şeffaf ve cam malzemeden üretilmiş olması mekanınızı her zaman daha geniş göstermenize yol açacaktır.

Küçük Salonlar ve Aydınlatma

kose takımı kitaplığı

Aydınlatmanızın sayısını ve yoğunluğunu uygun şekilde arttırın. Aydınlık seviyesini eşit şekilde salonunuzun her noktasına yaymaya çalışın. Böylelikle iyi aydınlatılmış bir mekan ile hem mobilyalarınızın güzelliği ön plana çıkacak hem de daha geniş bir mekan elde etmiş olacaksınız. Cam tasarımlardan hoşlanmıyorsanız ya da güvenilir bulmuyorsanız, açık renkli mobilyalara da yönelebilirsiniz. Duvarınıza koyacağınız TV ünitesini duvarınızın renkleri ile uyumlu açık tonlardan seçerek yerleştirirseniz büyük bir alan elde etmiş olursunuz. Kendi tercih etmiş olduğunuz favori 2 renginizi salonunuzun her köşesinde birlikte uyum içerisinde kullanmaya gayret gösterin. Bu renkleri açık tonlardan seçerken, eğer 3. bir renk daha kullanmak istiyorsanız bu rengin seçimi konusunda titiz davranın. 3. renginizi en güzel kullanabileceğiniz eşyalarınız perdeleriniz olabilir.