E-Bültenimize kayıt olun.

Küçük Oturma Odaları için Dekorasyon

İnsanların dekorasyon konusunda en fazla sıkıntıları çektikleri konular arasında mekanlarının boyutlarının sıkıntısından kaynaklı meydana gelen sıkıntılar yer alıyor. Mekanın yer aldığı apartman dairelerinde ya da müstakil evlerde, hayat standartlarınıza uygun bir yaşam alanı yaratarak konforlu şekilde yaşamak için uğraştığınız süreç içerisinde karşınıza çıkan bu olumsuz durumu ufak dekorasyon teknikleri ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Yer döşemelerinizde açık ve canlı renk tonları kullandığınız zaman küçük oturma odalarınızı daha geniş bir yapıya büründürebilirsiniz. Eşyaların hatları da açık renkli ve minimal tasarımlı olduğu takdirde, döşemeler ile uyumlu olacak şekilde ferah mekanlar elde edebilirsiniz. İşlevselliğin ön planda tutulduğu eşyalar edindiğiniz takdirde ise genel anlamda küçük oturma odalarınızı daha geniş ve ferah bir yapıya sokabilirsiniz.

koltuk takımları

 

Koltuk Takımları Nasıl Seçilir?

Koltuk takımları ise oturma odalarında en fazla yer kaplayan mobilyalar olduğu için dekorasyon yaparken koltuk takımlarınızın seçimine dikkat etmelisiniz. Misafir yoğunluğunuz fazla değilse küçük koltuk takımlarına, misafir yoğunluğunuz fazla ise açılır ve kapanır özelliklere sahip kanepelere yönelebilirsiniz. Bu tür kanepeler kullanılmadığı zamanlarda kapanabildiği için alandan tasarruf etmenizi sağlar. Hangi sıklıkta ne tür eşyalara ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz ve dekorasyon içerisinde yoğun olarak kullandığınız eşyalara yer vermeniz durumunda da küçük oturma odalarınızda alandan tasarruf edebilirsiniz. Kullanmadığınız eşyaları odanın dışında tutarak her zaman küçük ve işlevsel eşyaları ön planda tutarsanız yer sıkıntısı yaşamadan istediğiniz dekorasyonu mekanlarınıza uygulayabilirsiniz.