E-Bültenimize kayıt olun.

Köşe Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evlerinizde sevdiğiniz misafirleriniz ve aileniz ile en keyifli dakikaları koltuk takımlarını kullanırken geçirirsiniz. Koltuk modelleri arasında son yıllarda fazlasıyla tercih edilmeye başlanan köşe koltuk takımları ise evlerinize ayrı bir hava katarken daha ferah bir görünüme sahip olmanızı sağlıyorlar. Evlerinizde daha samimi bir mekanın yaratılması için yardımcı olan bu takımlar ile mekanlarınızı daha farklı ve iddialı hale getirebilirsiniz.

renkli köşe takımı

Eğer köşe koltuk takımı kullanacağınız mekanınız dar bir yapıya sahip ise metal görünümlü, ince hatlara sahip, ufak ölçülerde tasarlanmış ve açık renkli olan modelleri seçmeniz daha yararlı olacaktır. Açık renkli modellerden seçmiş olduğunuz şık koltuk takımlarınızı daha koyu renklerden tasarlanmış olan ve yine ince tasarıma sahip olan işlevsel bir sehpa ile bütünleyebilirsiniz.

köşe takım modelleri

 

Geniş Mekanlar için Köşe Koltuk Takımı Seçimi

Geniş mekanlarda köşe koltuk takımları kullanımı sanıldığının aksine daha zordur. Alanınız geniş olduğu için yerleştireceğiniz koltuk takımı estetik açıdan pek çok sorun çıkartabilir. Bu sebeple koltuk takımınızı yerleştirdikten sonra uygun olan yerlere şık bir tekli koltuk ya da sehpa gibi ufak aksesuar mobilyaları yerleştirebilirsiniz. Örneğin siyah bir köşe koltuk takımı kullanıyorsanız, açık renkli halı ve camlı bir sehpa ile koltuğunuzun bütünlüğünü tamamlayabilirsiniz.

köşe takımı

Renk seçiminizi genel olarak koyu renklerden yana yapabilirsiniz. Fakat yapmış olduğunuz bu seçimi daha açık renkli ve canlı olan aksesuarlar ile destekleyerek tamamlamalısınız.