E-Bültenimize kayıt olun.

Evlerde Vintage Modası

Vintage tasarımlar, eski dönemlerde kullanılan eşyaların ve tekstil ürünlerinin günümüze göre harmanlanarak tekrar kullanılması yöntemlerini içerir. Vintage denildiği zaman eski dönemlerde kullanılan mobilyalar ve kıyafetler de akıllara geliyor. Yakın geçmişe ait olan bu eşyalar, onları tekrar kullanmayacağımız anlamına gelmediği için günümüzde ev dekorasyonu içerisinde fazlasıyla kullanılıyor.

vintage mutfak dolapları

İlk olarak New York’ta ortaya çıkan vintage dekorasyon zaman içerisinde tasarımcıların bu akıma yoğunlaşması ile birlikte tüm dünyaya yayılmıştır. Vintage moda ile birlikte mobilyalarınız eskitilmiş tarzda mekanlarınızda yer alırken, daha nostaljik bir havayı modern bir çizgi içerisinde yakalamanızı sağlıyor. Modern dekorasyonunuzu bozmamak istiyorsanız ve bu dekorasyondan vazgeçemiyorsanız eşyalarınızı modern olarak seçtikten sonra renklerinin seçiminde vintage dekorasyon yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Vintage modasında kullanılan eskitilmiş türdeki tasarımlar ve kahverengi, pembe, siyah gibi renklerden yararlanabilirsiniz.

Mekanlarınıza Nostaljik Bir Hava Katın

Vintage dekorasyonun en büyük avantajlarından birisi ise evinizin tamamını değiştirmek zorunda olmayışınız. Vintage dokunuşlarını evinizin belirlediğiniz ufak bir köşesine uygulayarak dekorasyonunuzu tamamen değiştirmiş gibi bir atmosfer yaratabilirsiniz. Mobilyaların yerleştirildiği bölgeler mekanın bütün havasını değiştirecek güce sahiptir.

Vintage Yatak Odası

Duvar dekorasyonlarınızda da vintage havasını yansıtabilirsiniz. Vintage raflar ve tablolalar şık bir bütünlük içerisinde mekanlarınızı daha şık hale getirebilir. Genel olarak vintage dekorasyon ağırlıklı bir mekan istiyorsanız da aksesuarlarınızdan tüm mobilyalarınıza kadar eskitilmiş ve vintage havasına uygun eşyalar tercih edebilirsiniz.