E-Bültenimize kayıt olun.

Evinizin Her Alanında Kullanılabilecek Sehpalar

Sehpalar evinizin her mekanında kullanabileceğiniz ana dekorasyon parçalarından birisidir. Fakat evinize hangi sehpanın yakışacağını seçmek sizin kişisel zevklerinize ve evinizin yapısına kalmış bir durumdur. Ölçüleri, modeli, malzemesi ve kalitesine göre seçeceğiniz sehpalarınızı gönül rahatlığı ile tüm mekanlarınızda kullanabilirsiniz.

Oturma odalarında kullanabileceğiniz sehpaları üzerinde aperatif yemekler yemek için kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda kitaplarınızı da saklayabilirsiniz. Evinize farklı kullanım amaçları için alacağınız sehpalar aynı zamanda genel dekorasyonunuza uyumlu şekilde seçebileceğiniz geniş seçeneklere de sahiptir.

sehpalar

 

Sehpa Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Seçim yaparken koltuk takımlarınız ile uyumlu olarak kullanacak bir sehpa sahibi olmak için, koltuk boyutlarınızın ve yüksekliğinin benzeri ölçülere sahip sehpa alırsanız kullanırken zorluk yaşamazsınız. Sehpa şekilleri genelde sizin kişisel zevklerinize kalmış bir durumdur. Ancak evinizin her noktasında kullanabileceğiniz en ideal sehpa modeli dikdörtgen şekilli sehpa modelidir.

Yuvarlak şekilli sehpalar tercih ederseniz mekanınıza daha yumuşak bir hava katabilirsiniz. Kare sehpalar ise daha geniş bir yüzeye sahiptir fakat mekanınız dar bir alana sahip ise alanınızın daha da dar gözükmesine sebep olabilirsiniz. Sehpanın uzunluğunu kanepelerinizin uzunluğuna göre belirlemelisiniz. Sehpanızın uzunluğu ile önüne yerleştireceğiniz koltuğun uzunluğunun arasında en az yarım metre kadar bir mesafe kalması sizler için faydalı olacaktır. Sıkışık bir görünüme sahip mekanlar yaratmak istemiyorsanız bu noktaya dikkat etmelisiniz.