E-Bültenimize kayıt olun.

Ev Dekorasyonu Hakkında

Ev dekorasyonu konusu özellikle dar alana sahip ev sahipleri için büyük problem yaratabilir. Pek çok ev sahibi mekanlarının dar olmasından ve bu sebepten dolayı dekorasyon konusunda özgür hareket edemediğinden şikayetçidir. Bu problemi evinize uygulayacağınız küçük farklılıklar ile ortadan kaldırabilirsiniz. Doğru eşya seçimi ve doğru yerleşim planı ile tüm mekanlarınız için kusursuz bir dekorasyon uygulayabilirsiniz.

Eğer mekanlarınız küçük bir alana sahip ise daha küçük ve az yer kaplayan, işlevsel eşyalara yönelerek dekorasyonunuza başlayabilirsiniz. İhtiyacınızın olmadığı ve evinizde büyük bir yer kaplayan eşyalarınızı da evinizden uzaklaştırmalısınız. Örneğin az yer kaplayan açılır ve kapanır özelliklere sahip bir masa ve sandalye satın aldığınız takdirde az yer kaplayarak işlevselliğin ön planda tutulduğu bir mutfak mobilyasına sahip olmuş olursunuz.

ev dekorasyonu

 

Ev Dekorasyonu Renk Seçimi

Salon mekanlarınızda da alan sıkıntısı yaşıyorsanız yine aynı şekilde birden fazla amaç için kullanılabilen mobilyaları tercih ederek dekorasyonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Böylelikle dar alanlarınızdan daha geniş alanlar elde etmiş olabilirsiniz. Renk seçimi konusunda ise tamamen kendi zevklerinize ve genel dekorasyonunuzun havasına göre hareket etmelisiniz. Renklerin de mekanlarınızı daha ferah gösterebileceği özelliğe sahip olduğunu ise unutmamalısınız. Açık ve canlı renkler dar alanları her zaman daha geniş gösterebilecek yapıya sahiptir. Kapalı renkler ise daha çok geniş alanlar için ideal olan renklerdir. Bu yüzden seçiminizi daha çok ferah renklerden yana kullanmalısınız.