E-Bültenimize kayıt olun.

Doğru Koltuk Takımı Seçimi Nasıl Olmalı?

Oturma odalarınız ve diğer mekanlarınız için iyi bir koltuk takımı satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar aşağı yukarı aynıdır. Seçim esnasında yapacağınız hatalar bütçenizi zarara uğratabileceği gibi aynı zamanda konforunuzu da bozabilir. Bu sebeple doğru koltuk takımı seçimi yaparken kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin hangi amaçlar ile koltuk takımı kullanacağınız, hangi mekana yerleştireceğiniz bu konuda size yol gösterici olabilir.

koltuk takımı

Bu noktaları göz önünde bulundurduktan sonra öncelikle koltuk takımlarının üzerinde sık vakit geçirilen mobilyalar olduğunu unutmadan uzun ömürlü ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Yalnızca görsel açıdan ele aldığınız koltuk takımları kısa süre içinde yıpranarak sizi zarara uğratabilir.

Koltuk Takımı Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Kendiniz ve mekanınız için en doğru koltuk takımını seçmek istiyorsanız alışverişe çıkmadan önce detaylı bir araştırma yapın ve aklınızda belirli modelleri belirleyin. Koltuk takımına kaç kişinin oturacağını belirleyin. Misafir yoğunluğunuz fazla ise bu durumu göz önünde bulundurarak hareket edin.

renkli koltuk takımı

Evinizin genel dekorasyonuna uyumlu seçimler yapmaya özen gösterin. Koltuk takımlarınızı hangi mekana yerleştirecekseniz o mekanın dekorasyonuna uyumlu renklerde ve modellerde seçim yapın. Ayrıca seçmiş olduğunuz koltuk takımının görünümü dışında ölçülerinin de mekanınıza uyumlu olmasına dikkat edin.

koltuk

Evinizin dar olduğu durumlarda seçeceğiniz yanlış bir koltuk takımı evinizi daha da dar bir görünüme sokabilir. Bu sebeple mekanlarınızı daha geniş gösterebileceğiniz işlevsel ve az yer kaplayan koltuk takımlarına yönelebilirsiniz.