E-Bültenimize kayıt olun.

2016 Mobilya Trendleri Neler?

Yeni yılda mobilya tercihleri de değişecek. Çünkü trendler bambaşka mobilya modellerini ön plana çıkarırken, unutulmaya yüz tutmuş bazı tasarımların da yeniden hayatımıza girmesini sağlayacak gibi görünüyor. Bir başka deyişle 2016 yılında mobilya seçimi yaparken her zamankinden daha fazla zorlanabilirsiniz. Seçenekleriniz bol, modeller iddialı ve fiyatlar da cazip!

2016’da Hayatımıza Dönüş Yapan Mobilyalar

L köşe takımı 2016

L koltuk modellerinin hayatımıza keskin bir giriş yapmasıyla beraber toplamda 4 parçadan oluşan oturma grupları gözden düşmüştü. Ancak mobilya tasarımcıları yepyeni estetik bir duruş kazandırarak koltuk takımlarının ve oturma gruplarının yeniden hayatımızda ve evlerimizde yer bulmasını sağladı. Sonuç olarak salonlarınızda görür görmez sizi etkilemeyi başaracak olan yeni koltuk takımlarına şimdiden yer açmanızda fayda var! L koltuklar ise gözden düşmedi. Halen favori olarak gösterildiği için imalatı ve satışı da devam ediyor.

Yatak odası mobilyalarında ise büyük değişim var. Artık bu ürünler bünyesinde daha fazla depolama alanı barındıracak. Ebatları aynı ancak daha fazla kıyafet alan gardıroplar, baza bölümü genişletilmiş yataklar, aynı zamanda raf olarak da kullanılabilen yatak başlıkları hayatınızı bir hayli kolaylaştıracak. Ayrıca yatak odanızın da çok daha düzenli bir görünüm almasını sağlayacak.

Yemek Odası Takımlarında Aksesuarlara Yer Çok!

yemek odası 2016

Yemek odası takımları da değişime sahne olan mobilya grupları arasında yer alıyor. Üzerinde sadece birkaç aksesuar barındırabildiğiniz mobilyalar ile vedalaşma vakti geldi! Yeni takımlarda aksesuarlar için çok daha fazla alan bulunuyor. Ayrıca yeni yemek odası takımlarında depolama alanı da genişletildi. Kapağını açtığınız mobilyanın iç dizaynı sizi şaşkına çevirebilir. Bu takımlara “hayır” demek çok zor!

Çocuk odası mobilyalarında ise kullanışlılık ve ergonomik tasarımlar ön plana çıkıyor. Zaman ilerledikçe inşa edilen konutlar küçülüyor. Haliyle evlerin en küçük odaları çocuk odası olarak kullanılmaya başlandı. Mobilya tasarımcıları bu detayı atlamadı ve artık yeni çocuk odası mobilyalarını, en küçük odalarda dahi kullanılabilecek ebatlarda tasarlıyor. Mutfak mobilyalarında da aynı ergonomik duruşu görebilirsiniz. Katlanabilen ve kullanılmadığında minimum oranda yer kaplayacak forma bürünen mutfak mobilyaları ile siz de mutfaklarınızda ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz. Tüm yeni modelleri sitemizden inceleyebilirsiniz.